Nyhed

Fuldt hus til InvestorDagen i Odense

Billede

BLIV MEDLEM AF DANSK AKTIONÆRFORENING

Der var stuvende fyldt i Odd Fellow palæet i Odense, da InvestorDagen tirsdag d. 16. april var tilbage i fuldt format efter flere års pause. En lang række eksperter og selskaber var klar på scenen, og gennem et fem timer langt program fik de private investorer mulighed for både at høre nyt fra selskaberne, få aktietips, og ikke mindst netværke også med udstillerne fra Sydbank, Ambu, Pila Pharma, STG, Maj Bank, Nordnet og Vikingen.

I de kommende dage vil du kunne se alle eksperterne og selskabernes indlæg fra InvestorDagen her på hjemmesiden og på vores YouTube-kanal. Lige nu kan du bl.a. se Aktie Grand Prix'et og indslaget med Lars Persson og Vikingen fra InvestorDagen.

Billede

”Det har været en kæmpe succes for os i Odense, at vi i tæt samarbejde med hovedkontoret har kunne stable et så velbesøgt event på benene. Vi nyder at kunne fejre både vores og foreningens jubilæum for fulde huse, og det er en fornøjelse at høre, hvor glade medlemmerne er, for at vi nu har fået InvestorDagen tilbage igen”, siger lokalforeningsformand Niels Tovgaard fra DAF Fyn.

Han uddyber:

”Opbakningen har været stor, og det bekræfter i den grad, at medlemmerne rundt i landet glæder sig til at kunne mødes igen, også til større events som InvestorDagen”.

Billede
Billede

Direktør Mikael Bak fra Dansk Aktionærforening bekræfter, at InvestorDagen som brand og medlemstilbud indgår som en vigtig del af foreningens tilbud til medlemmerne:

”Der er ingen tvivl om, at vi har fået blod på tanden for at afholde flere InvestorDage rundt om i landet i de kommende år”, lyder det fra Mikael Bak, der uddyber:

”Det kræver dog en god del ressourcer, og ikke mindst opbakning fra selskaber og sponsorer. Vi vil løbende være i dialog med lokalforeningerne, for at drøfte nye steder og formater, der kan sikre synlighed og lokal forankring," siger Mikael Bak fortæller, at man fra foreningens side i øjeblikket undersøger mulighederne for at holde en InvestorDag i København i forbindelse med InvestorUgen til november 2024.

BLIV MEDLEM AF DANSK AKTIONÆRFORENING

Se også Dansk Aktionærforenings tv-program på dk4:

Remote video URL