
Kom på besøg i Tivoli
DAF København Nord i samarbejde med DAF City
Kom på besøg i Tivoli
Tivolis administrerende direktør (Susanne Mørch Koch) og finansdirektør (Martin Bakkegaard) vil fortælle om Tivolis spændende historie og den nye strategi for Tivoli frem mod 2030 inklusiv en let anretning og et glas.
Tivoli er en markant kulturinstitution med et relevant og bredt kulturudbud, der appellerer til alle aldersklasser. Der er altid rig aktivitet i Haven, og ud over mange koncerter, er der mange festlige events og fejringer.
Tivoli har udviklet sig til en konsolideret virksomhed, som omverden har tillid til og med en økonomi så stærk, at der er mulighed for at foretage betydelige investeringer i fremtidens Tivoli. Så her er en enestående mulighed for at høre mere om dette og samtidigt få en tur i den gamle have.
Agenda for aftenens besøg:
- Introduktion til Tivoli og lidt historik
- Tilbageblik på perioden 2020-2025
- Strategi frem mod 2030
- Nedslag på nogle af investeringerne og nyhederne de kommende år
- Spørgsmål
Efter besøget byder Tivoli på smørrebrød.
Vi ser frem til at se dig.
Med venlig hilsen
Bestyrelsen for DAF København Nord i samarbejde med DAF København City

Vi mødes ved Tivoli
Hovedindgangen senest kl. 18:00
Danmark